Pravidelné aktivity

V rámci provozu mateřské školy mají děti možnost využívat různé aktivity rozvíjející jejich vlohy nebo naopak pomáhající v oblastech, kde je třeba intenzivní péče.

Podle zájmu rodičů a dětí budeme pokračovat v některých aktivitách z loňského roku, přichystali jsme i nějaké novinky.

• Rekondiční jízda na koních
  • Pobyt v relaxační místnosti
  • Plavání
  • Škola v přírodě
  • Hrátky s angličtinou v rámci Školního vzdělávacího programu
  • Canisterapie

Rekondiční jízda na konících (Ježečci, Myšky, Motýlci, Rybičky)

Jízdy na dvou až třech konících v areálu mateřské školy probíhají za příznivého počasí každé pondělí pod zkušeným vedením manželů Pišlových, kteří provozují rehabilitační jízdy mj. i v denním stacionáři DAR, projížďkové jízdy pod Petřínskou rozhlednou. Cena (za jednu jízdu) je 50 Kč na dítě. Jízdy zahájeny v průběhu září 2017

Pobyt v relaxačním pokoji (Rybičky, Myšky, Motýlci, Ježečci)

Relaxační pokoj využívají všechny děti v průběhu celého dne, týdne, měsíce i roku.Po vzájemné domluvě s paní učitelkami mohou relaxační pokoj navštěvovat i rodiče společně s dětmi.

Škola v přírodě (Ježečci, Motýlci, Rybičky, Myšky)

Škola v přírodě se letos uskuteční v jarním měsíci květnu v Peci pod Sněžkou, chata Milíře (jako v loňském roce). Již se těšíme na hojnou účast dětí, jelikož v loňském roce jsme se vrátili i přes nepřízeň počasí spokojeni!

Všechny informace budou upřesněny v září 2016.

Výuka plavání (Ježečci, Motýlci - předškoláci) - výuka proběhne v prvním pololetí

Plavecký bazén Tuchlovice

Výuka začíná probíhat již od 11.září 2017, pondělí 1x za 14 dní, (poslední plavání leden 2017)

Cena: cca 1 700,- Kč

Odchod ze školky: 7,50 hod.

Prosíme, aby děti byly nasnídané a s sebou si vezly jen pití se šroubovacím uzávěrem a bez žádných pamlsků v batůžku. Svačinu mají po plavání ze školky!!!

Pro děti z Rybiček, Myšek

Plavání pro děti z těchto tříd bude upřesněno dle zájmu dětí.

Keramická tvořivá dílnička (Rybky, Myšky, Motýlci, Ježečci)

- vedoucí keramické dílny Mgr. Kateřina Fürstenzellerová

- činnost plánují učitelky jednotlivých tříd dle aktuálních třídních plánů v průběhu celého roku ze všech komplexů MŠ LAUDOVA (MŠ Duha, MŠ Sluníčko, MŠ Fialka)

Kondičně - rehabilitační cvičení (Ježčci, Myšky, Motýlci, Rybičky)

- vede Blanka Hábová v průběhu celého týdne i celého roku

Informace o pravidelných akcích budou průběžně doplňovány či aktualizovány. Děkujeme za pochopení.